top of page

MENU

Euro Casting Logo

Simulasyon & Modelleme

Parçaların modelleri, sipariş miktarı yüksek olduğunda plaka model olarak üretilmektedir. Böylece seri üretim, hassas ölçümler ve çok hızlı kalıplama gibi avantajları sağlanmaktadır. 

Model Üretimi

Modelin deneme dökümü yapılır ve kalite kontrol süreçlerinden sonra ürünün seri üretimine geçilir.

Model Denemesi

Modeller ve maça sandıkları, teknik resimlerde belirtilen özelliklere tam olarak uygun olarak kontrplak, araldit-epoksi reçineler veya alüminyum malzemeden yapılır. Modeller uzun yıllar boyunca hiçbir deformasyona uğramadan güvenle tekrar kullanılabilir.

Reçine Aşaması

Döküm ürünlerinin kalitesi ve hassasiyeti, kalıplamada kullanılan modellerin tipine ve kalitesine bağlıdır.

Döküm İşlemi

Üretim bölümüne aktarılan siparişlerin boyutsal teknik çizimlerinin bilgisayarda oluşturulup, simülasyon bölümüne model ve kalıbın besleyici ve yolluk tasarımı için aktarılması işlemidir. Dökülecek her parça simülasyon yazılımlarında kalıp doldurma, katılaşma ve stres analizine tabi tutulur. Bu analizlerin deneyimli ve uzman kadromuz tarafından değerlendirilmesi sonucunda kesinleşen simülasyon çalışması, model ve kalıplama departmanına aktarılır.

Simülasyon & Modelleme

Bu modeller ve maça sandıkları yangın söndürme sistemi ile donatılmış kapalı depolarda en iyi koşullarda depolanır. Modeller, rmamızın önemli bir özelliği olan sıra bazında seri numaraları ile takip edilebilmektedir.

Depolama

bottom of page